יחידות נופש, דירות נופש - מה ההבדל?

סוויטות הנסיך הקטן באילת נמצאות ממש מול הים ומציעות מחיר מצויין!
אמור סוכנות נופש חופשות באילת במחירים טובים ובתנאי תשלום נוחים!

יחידות נופש

המונח יחידת נופש נטבע בשנות ה-60 כאשר מלונות ואתרי נופש למיניהם, דווקא בחו"ל, החלו להשתמש בשיטה של הקצאת חדרים ליחידות נופש. חלק (ולפעמים כל) חדרי אתר הנופש הוקצו למטרת מכירה על פי חלוקת זמן השימוש באותם חדרים (טיים שרינג). "יחידת נופש" הוא השם שניתן לכל יחידת זמן שהוקצתה.

ומה הכוונה בשיטת יחידות נופש? זוהי אסטרטגיה שיווקית בה מלוא תקופת השימוש בחדר חולקה ליחידות זמן (לרוב: חלוקה לשבועות) וכל יחידות הזמן נמכרו לאנשים פרטיים. על אף שבפועל כל רוכש קנה רק את הזכות ליחידת זמן לשימוש בחדר, עדיין מקובל להשתמש בביטוי: יחידת נופש.

יחידות נופש באילת, קלאב הוטל אילת כדוגמה

לא כל המלונות משווקים את החדרים שלהם בשיטת יחידות הנופש אולם ברשת מלונות קלאב הוטל המנהלת את קלאב הוטל אילת ואת קלאב אין אילת נהוגה שיטה זו לצד השיטה המסורתית והמוכרת של שיווק חדרי המלון באמצעות סוכנות נופש, אתר אינטרנט ומרכז ההזמנות של המלון.

קלאב הוטל הקצה אחוז מסויים מהחדרים שלו בשיטת יחידות נופש לפי מספר השבועות בשנה. בשנה יש 52 שבועות וכך זכות השימוש ביחידת הנופש בכל חדר נמכרה ל-52 אנשים שונים. בכל יום א' של כל שבוע בשנה מתחלפים האורחים ביחידת הנופש, כל אורח מגיע לביקור ביחידה בשבוע שרכש.

היתרונות של יחידות נופש

 • יחידת נופש מאפשרת לבעליה ליהנות מכלל שירותי המלון והמתקנים: בריכה, שירות חדרים, הופעות, הפעלות וכו'. וזאת בהתאם להסכם הרכישה של זכות הנופש בכל מלון. בעלי יחידות נופש בקלאב הוטל למשל, לא זכאים לארוחות במלון ואם ירצו לאכול במלון יצטרכו לשלם תוספת.
 • עלות החופשה ביחידת נופש זול ביותר מ-50% (!) בהשוואה להזמנת חדר במלון בערוצים המסורתיים, כלומר: דרך מרכז ההזמנות של המלון או אתר האינטרנט.
  בפועל מדובר באותו מלון ובאותם החדרים אולם שיטת השיווק היא זו שהופכת את יחידת הנופש לזולה ומשתלמת יותר.
 • לא צריך להתעסק עם הזמנת מקום במלון ולדאוג לגבי בעיות תפוסה. בעל יחידת נופש יודע שהמקום במלון שמור לו בכל שנה וכך הוא יכול להתמקד נטו בתכנון זמן הנופש וליהנות ממנו במלואו.
 • בעלי יחידות נופש שמחליטים לא לצאת לחופשה בשנה מסויימת יכולים להשכיר את יחידת הנופש למישהו אחר ולהפיק רווח נאה. ישנם בעלי יחידות שאפילו הפכו את העניין להכנסה צדדית ומשכירים את יחידת הנופש בכל שנה. באופן כזה גם בעלי יחידות הנופש מרוויחים, וגם הנופשים חוסכים כסף.

אתר "אילתה" עוסק בנושא יחידות נופש באילת ומציע לוח מודעות ענק המאפשר לכם לחפש יחידת נופש על פי תאריך ולאחר מכן להשוות מחירים.

 


דירות נופש

דירת נופש הינה יחידת דיור (בית, דירה, וילה) אשר הוסבה למטרת נופש. מדובר בבית לכל דבר הממוקם בשכונת מגורים באיזור תיירותי אשר אובזר והותאם להשכרה למטרות נופש.
דירות נופש מנוהלות ומתוחזקות ע"י בעליהן (אנשים פרטיים) ומושכרות לתקופות קצרות, בד"כ על בסיס יומי.

איך לבצע השוואה בין דירות נופש באילת?

בכל החלטה שמקבלים כדאי לבצע השוואה כדי לעמוד על היתרונות והחסרונות ובמיוחד נכון הדבר בתחום דירות הנופש, בו המגוון והמבחר רחב מאוד. מומלץ לבצע השוואה מקיפה בין דירות הנופש השונות המוצעות בשוק לפי המדדים הבאים.

 • מספר החדרים בדירת הנופש יכול לנוע בין חדר שינה עם מקלחת ומטבחון משותפים לבין וילת פאר בשכונה יוקרתית הכוללת 4 חדרי שינה, חצר, ובריכה. המחירים נעים בהתאם ולכן כדאי להחליט קודם לכמה חדרים אתם זקוקים ואז לבצע השוואה.
 • רמת האבזור בדירת הנופש. האבזור בדירות הנופש השונות יכול לנוע בין מטבח מלא ומאובזר, מיטת פאר, ג'קוזי, וטלוויזיית LCD ענקית בדירות נופש מפוארות לבין מטבחון מצומצם, מיטת יחיד ומקלחון קטן. גם אלו וגם אלו נקראות דירות נופש ומומלץ לבדוק את רמת האבזור בדירת הנופש לפני שסוגרים.
 • מיקום דירת הנופש מהווה פרמטר חשוב. בעיר כמו אילת, הבנוייה בשיפוע לכיוון המפרץ שם גם מרוכזים כל מקומות הבילוי, המסעדות והאטרקציות יש חשיבות מירבית למיקום. היות והעיר בנוייה בשיפוע, הליכה ברגל לא תמיד מתאפשרת ואם אתם לא מגיעים עם רכב, דירת נופש קרובה למרכז תחסוך לכם  כסף רב על תחבורה ומוניות.
 • האדיבות, השירות והאמינות - העובדים במלונות השונים עברו הכשרה לעבודה בתחום המלונאות ולעומתם בעלי דירות נופש הם אנשים פרטיים שהחליטו להסב נכס נדל"ני למטרת נופש. על אף שעם השנים אותם בעלי דירות הנופש למדו לעבוד עם תיירים, עדיין תוכלו להיתקל לעתים בשירות פחות אדיב ומקצועי.
  נסו להתרשם בטלפון מבעל דירת הנופש כי הוא זה שייתן לכם שירות במהלך החופשה. אם אתם מרגישים שהוא לא מספיק נעים וידידותי, אולי כדאי להמשיך לחפש...
 • היזהרו מחתול בשק: בעלי דירות נופש שאין להם מה להסתיר ואף יש להם במה להתגאות - יציגו תמונות מפורטות של יחידת הנופש באתר האינטרנט שלהם או בפרסומים השונים. אם אין, תוכלו לבקש שישלחו לכם במייל תמונות של דירת הנופש להתרשמות.

היתרונות של דירת נופש

 • בעוד חדר במלון מוגבל בגודלו ובמספר האורחים המותרים, דירת נופש גדולה יכולה להתאים לקבוצות גדולות - כך גם חוסכים בעלויות וגם נופשים ביחד.
 • היחס בין התמורה למחיר גדול כשמדובר בדירות נופש: באותו מחיר של נופש בבית מלון אפשר להשכיר וילה מפוארת עם בריכה פרטית. ראוי לציין שככל שמספר הנופשים גדל, כך עדיף יותר לבחור בדירת נופש.
 • היות ומדובר באנשים פרטיים, אפשר להתמקח על המחיר ולהוריד אותו - מה שלא ניתן לעשות בבית מלון.
 • דירת נופש כאמור, הייתה בעבר דירת מגורים. ככזו, רמת הפרטיות שלה עולה באלפי מונים על זו של מלון: לא צריך להתערבב עם הרעש וההמולה, הילדים הרעשניים של שאר אורחי המלון. חופשה בדירת נופש דומה מאוד ל"בית הרחק מהבית" - פינה שקטה ופרטית שהיא כולה שלכם.

אחרי שהחלטתם איך אתם רוצים לבלות את החופשה שלכם: יחידות נופש באילת או דירות נופש באילת, כל שנותר לעשות הוא לבצע השוואה מקיפה ולבחור במקום המתאים לכם.

תכנון נכון של החופשה יחסוך לכם כסף רב ויבטיח חופשה מהנה באילת!